Dentální hygiena

2 položek celkem

Cena

599999
1599999
Ultra jemný mikronizovaný zeolit 120g
599 Kč

Ultrajemný mikronizovaný prášek Produkt se širokým spektrem účinku, strážce našeho zdraví

147

 

Zeolit a dentální hygiena - Zdravý úsměv je to nejlepší co můžete nosit

Pro více než 50% lidí je úsměv to první, čeho si na vás všimnou. Ale hezký úsměv není pouze povrchní záležitost, je to také zrcadlo toho, jak se staráme o vlastní zdraví. Zuby se nedokážou udržovat sami o sobě, jsou velice citlivé a potřebují naší každodenní pozornost a péči. V ústní dutině se nachází více bakterií, než je lidí na Zemi a zubní kaz je druhou nejrozšířenější nemocí na světě. Výzkum prokázal, že 90% systémových onemocnění organismu je spojeno se zdravím ústní dutiny. Proto je zcela zásadní se preventivně a dobře starat o zdraví zubů a ústní dutiny. Se Zeotexem budete před problémy o krok napřed a budete hrdí na svůj úsměv.

 

Co je zeolit

Zeolit je 100% přírodní, multifunkční minerál, jehož ultra jemné částice dokáží z organismu odstranit škodlivé látky, se kterými se denně setkáváme, jako jsou toxiny, těžké kovy, organické jedy, karcinogenní látky, alergeny a pesticidy. Výzkum prokázal, že zeolit je extrémně efektivní v prevenci dentálního zdraví a je velmi úspěšný v boji proti problémům ústní dutiny a zubů. Tajemství zeolitu tkví v jeho molekulární struktuře, v negativně nabitých částicích tvaru klece, které jako magnet přitahují a zachycují toxiny a škodlivé látky s pozitivním nábojem.

Takto zeolit přitáhne a absorbuje nebezpečné a škodlivé látky a tak čistí ústní dutinu a podílí se na udržení jejího zdraví. Přestože je zeolit na trhu teprve krátce, už se může pochlubit vysokým zájmem na poli zubní medicíny. Se zeolitem budou vaše zuby zdravé a toxiny a nečistoty zmizí v nicotě. Buďte o krok napřed v prevenci zdraví vašich zubů i ústní dutiny.

 

Jak může zeolit pomoci?

Zeolit působí jako mimořádný odstraňovač toxinů a škodlivých látek z ústní dutiny, tím předchází vzniku nepříjemného zápachu z úst a problémům se zuby. Je velmi účinný v uklidnění podrážděných, zanícených dásní a zmírnění mírné bolesti zubů. Zeolit je lehce alkalický a tak i bakteriocidní, čímž brání růstu a množení mikrobů v ústní dutině. Vytvoří nepřátelské prostředí pro bakterie a plísně a tak pomáhá zabránit tvorbě plaku a zubního kamene, stejně tak jako tvorbě zubního kazu. Každodenní používání může zabránit vzniku zánětu dásní, paradentózy a také rozvoji plísňových a bakteriálních infekcí.

Zeolit udržuje pH ústní dutiny na hodnotách od 7 do 7,4, což je prostředí, které není vhodné pro rozvoj bakterií a zubního kamene. Zároveň usnadňuje odstranění zubního kamene i plaku a snižuje pravděpodobnost vzniku aftů. Série klinických studií o použití zeolitu v ústní dutině dokázala, že díky svým imuno-modulárním a antioxidačním vlastnostem, jednak okamžitě podpoří přírodní způsob regenerace ústní dutiny a prokazatelně působí protizánětlivě, což má pozitivní dopad na léčebný proces i v dlouhodobém horizontu. Kromě svých schopností v oblasti prevence, také pomáhá zlepšit vzhled vašich zubů. Odstraní všechny „nežádoucí obyvatele“ ústní dutiny a stimuluje přírodní bělení vašich zubů.

 

Problémy ústní dutiny a zubů

Afty

Afty jsou malé, bolestivé ranky, které se objevují uvnitř úst. Často jsou velmi odolné a těžko se jich zbavuje. Přestože jsou maličké, způsobují nepříjemné pocity a bolest. Afty vznikají na měkkých tkáních ústní dutiny, jako je jazyk a sliznice. Přesná příčina jejich vzniku není známá, ale vědci je spojují s poklesem imunity, stresem, vitamínovým deficitem a vlivem škodlivých látek z okolního prostředí a v jídle.

Zeolit pomáhá snížit bolest a nepohodlí tím, že čistí ústní dutinu od škodlivých látek a zabraňuje dalšímu množení bakterií a plísní. Zeolit ​​tedy podporuje proces hojení. Kromě toho je důležité zdůraznit, že zeolit ​​je fantastická přirozená prevence zdraví ústní dutiny, stejně jako posiluje imunitu celého organismu. Zeolit se může zaslouženě pochlubit mimořádnými úspěchy při zachovávání zdraví zubů a ústní dutiny.

 

Zánět dásní

Je mírnou formou zubního zánětu, charakterizovaný zarudnutím, kýváním a často i krvácením dásní. Symptomy zánětu dásní se dají nejsnáze rozeznat během čištění zubů. Je důležité vědět, že zánět dásní je třeba léčit co nejdříve, dokud je v raném stadiu. Nepodceňujte tedy příznaky a poraďte se se svým zubařem jak zlepšit hygienu vaší ústní dutiny.

Zeolit je efektivní produkt, které pomáhá udržovat zuby i ústní dutinu čisté. Jeho bakteriocidní účinek zabraňuje rozvoji a množení mikrobů v ústní dutině a vytváří nepřátelské prostředí pro bakterie a plísně. Zároveň zabraňuje ukládání plaku a zubního kamene, čímž nás efektivně chrání před rozvojem zánětu dásní, protože nejčastější příčinou zánětu dásní je špatná ústní hygiena.

 

Paradentóza

Paradentóza je chronické stadium infekce a rozvine se, pokud zánět dásní přejde na zubní krčky a do kosti pod zuby. Díky tomu se zuby začínají viklat, ztrácí sílu a mohou začít vypadávat. Paradentóza je nejčastější příčinou ztráty zubů u dospělých. Jedinou možností jak jí předejít, je včasná prevence správným dodržováním ústní hygieny a pravidelnými návštěvami zubního lékaře.

Zeolit pomáhá při prevenci a usnadňuje léčebný proces díky svým antivirovým a antibakteriálním vlastnostem. Udržuje zdravé hodnoty pH, pomáhá bojovat se zubním plakem, kamenem i kazem. Nejdůležitější předností zeolitu je, že přirozeně redukuje množství škodlivých látek, které by mohli potenciálně přinést ještě horší problémy. Je nezpochybnitelné, že nejlepší cesta jak si udržet zdraví, je včasná prevence a posilování imunity celého organismu, nevyjímaje ústní dutinu.

 

Aplikace

Při míchání a nanášení zeolitu Zeotex používejte pouze dřevěnou, plastovou nebo silikonovou lžičku (ne kovovou), aby nedošlo ke snížení jeho blahodárného účinku.

 

Čištění zubů

Krok 1 – Vyčistěte si zuby zubní pastou.

Krok 2 – Ponořte vlhký kartáček bez zubní pasty do nádobky s práškem Zeolit.

Krok 3 – Vyčistěte si zuby takto vybaveným kartáčkem. Používejte lehké krouživé pohyby tak, aby se Zeolit dostal až k dásni, kde se zachycuje nejvíce bakterií, toxinů a škodlivých látek.

Poznámka: Po vyčištění si nevyplachujte ústní dutinu, abyste měli jistotu, že zeolit může působit až do rána.

 

Ústní voda

Krok 1 – Smíchejte jednu odměrku zeolitu se sklenkou vody (1,5 – 2dcl).

Krok 2 – Po vyčištění zubů si touto vodou 10-15 sekund vyplachujte ústa a poté ji vyplivněte.

Zeolit je vynikající na odstranění zápachu z úst. Ústní vodu je tedy vhodné používat ráno i večer.

Ústní voda ze Zeotexu vyniká v čištění ústní dutiny a zubů od bakterií a škodlivých látek a podporuje zmírnění problémů, jako jsou afty a záněty dásní.

 

Zeolitová pasta

Krok 1 - Smíchejte Zeotex a vodu v poměru 3:1, abyste vytvořili zeolitovou pastu.

Krok 2 – Vyčistěte s ní povrch zubů, pro co nejefektivnější zubní hygienu.

Tato procedura odstraní bakterie, které není možné odstranit běžným čištěním zubů.