Dentální hygiena

2 položek celkem

Cena

599999
1599999
Ultra jemný mikronizovaný zeolit 120g
599 Kč

Ultrajemný mikronizovaný prášek Produkt se širokým spektrem účinku, strážce našeho zdraví

147
Ultra jemný mikronizovaný zeolit 350g
999 Kč

Ultrajemný mikronizovaný prášek Produkt se širokým spektrem účinku, strážce našeho zdraví

150

 

Zeolit a dentální hygiena - Zdravý úsměv je to nejlepší co můžete nosit

Pro více než 50% lidí je úsměv to první, čeho si na vás všimnou. Ale hezký úsměv není pouze povrchní záležitost, je to také zrcadlo toho, jak se staráme o vlastní zdraví. Zuby se nedokážou udržovat sami o sobě, jsou velice citlivé a potřebují naší každodenní pozornost a péči. V ústní dutině se nachází více bakterií, než je lidí na Zemi a zubní kaz je druhou nejrozšířenější nemocí na světě. Výzkum prokázal, že 90% systémových onemocnění organismu je spojeno se zdravím ústní dutiny. Proto je zcela zásadní se preventivně a dobře starat o zdraví zubů a ústní dutiny. Se Zeotexem budete před problémy o krok napřed a budete hrdí na svůj úsměv.

 

Co je zeolit

Zeolit je 100% přírodní, multifunkční minerál, jehož ultra jemné částice dokáží z organismu odstranit škodlivé látky, se kterými se denně setkáváme, jako jsou toxiny, těžké kovy, organické jedy, karcinogenní látky, alergeny a pesticidy. Výzkum prokázal, že zeolit je extrémně efektivní v prevenci dentálního zdraví a je velmi úspěšný v boji proti problémům ústní dutiny a zubů. Tajemství zeolitu tkví v jeho molekulární struktuře, v negativně nabitých částicích tvaru klece, které jako magnet přitahují a zachycují toxiny a škodlivé látky s pozitivním nábojem.

Takto zeolit přitáhne a absorbuje nebezpečné a škodlivé látky a tak čistí ústní dutinu a podílí se na udržení jejího zdraví. Přestože je zeolit na trhu teprve krátce, už se může pochlubit vysokým zájmem na poli zubní medicíny. Se zeolitem budou vaše zuby zdravé a toxiny a nečistoty zmizí v nicotě. Buďte o krok napřed v prevenci zdraví vašich zubů i ústní dutiny.

 

Jak může zeolit pomoci?

Zeolit působí jako mimořádný odstraňovač toxinů a škodlivých látek z ústní dutiny, tím předchází vzniku nepříjemného zápachu z úst a problémům se zuby. Je velmi účinný v uklidnění podrážděných, zanícených dásní a zmírnění mírné bolesti zubů. Zeolit je lehce alkalický a tak i bakteriocidní, čímž brání růstu a množení mikrobů v ústní dutině. Vytvoří nepřátelské prostředí pro bakterie a plísně a tak pomáhá zabránit tvorbě plaku a zubního kamene, stejně tak jako tvorbě zubního kazu. Každodenní používání může zabránit vzniku zánětu dásní, paradentózy a také rozvoji plísňových a bakteriálních infekcí.

Zeolit udržuje pH ústní dutiny na hodnotách od 7 do 7,4, což je prostředí, které není vhodné pro rozvoj bakterií a zubního kamene. Zároveň usnadňuje odstranění zubního kamene i plaku a snižuje pravděpodobnost vzniku aftů. Série klinických studií o použití zeolitu v ústní dutině dokázala, že díky svým imuno-modulárním a antioxidačním vlastnostem, jednak okamžitě podpoří přírodní způsob regenerace ústní dutiny a prokazatelně působí protizánětlivě, což má pozitivní dopad na léčebný proces i v dlouhodobém horizontu. Kromě svých schopností v oblasti prevence, také pomáhá zlepšit vzhled vašich zubů. Odstraní všechny „nežádoucí obyvatele“ ústní dutiny a stimuluje přírodní bělení vašich zubů.

 

Problémy ústní dutiny a zubů

Afty

Afty jsou malé, bolestivé ranky, které se objevují uvnitř úst. Často jsou velmi odolné a těžko se jich zbavuje. Přestože jsou maličké, způsobují nepříjemné pocity a bolest. Afty vznikají na měkkých tkáních ústní dutiny, jako je jazyk a sliznice. Přesná příčina jejich vzniku není známá, ale vědci je spojují s poklesem imunity, stresem, vitamínovým deficitem a vlivem škodlivých látek z okolního prostředí a v jídle.

Zeolit pomáhá snížit bolest a nepohodlí tím, že čistí ústní dutinu od škodlivých látek a zabraňuje dalšímu množení bakterií a plísní. Zeolit ​​tedy podporuje proces hojení. Kromě toho je důležité zdůraznit, že zeolit ​​je fantastická přirozená prevence zdraví ústní dutiny, stejně jako posiluje imunitu celého organismu. Zeolit se může zaslouženě pochlubit mimořádnými úspěchy při zachovávání zdraví zubů a ústní dutiny.

 

Zánět dásní

Je mírnou formou zubního zánětu, charakterizovaný zarudnutím, kýváním a často i krvácením dásní. Symptomy zánětu dásní se dají nejsnáze rozeznat během čištění zubů. Je důležité vědět, že zánět dásní je třeba léčit co nejdříve, dokud je v raném stadiu. Nepodceňujte tedy příznaky a poraďte se se svým zubařem jak zlepšit hygienu vaší ústní dutiny.

Zeolit je efektivní produkt, které pomáhá udržovat zuby i ústní dutinu čisté. Jeho bakteriocidní účinek zabraňuje rozvoji a množení mikrobů v ústní dutině a vytváří nepřátelské prostředí pro bakterie a plísně. Zároveň zabraňuje ukládání plaku a zubního kamene, čímž nás efektivně chrání před rozvojem zánětu dásní, protože nejčastější příčinou zánětu dásní je špatná ústní hygiena.

 

Paradentóza

Paradentóza je chronické stadium infekce a rozvine se, pokud zánět dásní přejde na zubní krčky a do kosti pod zuby. Díky tomu se zuby začínají viklat, ztrácí sílu a mohou začít vypadávat. Paradentóza je nejčastější příčinou ztráty zubů u dospělých. Jedinou možností jak jí předejít, je včasná prevence správným dodržováním ústní hygieny a pravidelnými návštěvami zubního lékaře.

Zeolit pomáhá při prevenci a usnadňuje léčebný proces díky svým antivirovým a antibakteriálním vlastnostem. Udržuje zdravé hodnoty pH, pomáhá bojovat se zubním plakem, kamenem i kazem. Nejdůležitější předností zeolitu je, že přirozeně redukuje množství škodlivých látek, které by mohli potenciálně přinést ještě horší problémy. Je nezpochybnitelné, že nejlepší cesta jak si udržet zdraví, je včasná prevence a posilování imunity celého organismu, nevyjímaje ústní dutinu.

 

Aplikace

Při míchání a nanášení zeolitu Zeotex používejte pouze dřevěnou, plastovou nebo silikonovou lžičku (ne kovovou), aby nedošlo ke snížení jeho blahodárného účinku.

 

Čištění zubů

Krok 1 – Vyčistěte si zuby zubní pastou.

Krok 2 – Ponořte vlhký kartáček bez zubní pasty do nádobky s práškem Zeolit.

Krok 3 – Vyčistěte si zuby takto vybaveným kartáčkem. Používejte lehké krouživé pohyby tak, aby se Zeolit dostal až k dásni, kde se zachycuje nejvíce bakterií, toxinů a škodlivých látek.

Poznámka: Po vyčištění si nevyplachujte ústní dutinu, abyste měli jistotu, že zeolit může působit až do rána.

 

Ústní voda

Krok 1 – Smíchejte jednu odměrku zeolitu se sklenkou vody (1,5 – 2dcl).

Krok 2 – Po vyčištění zubů si touto vodou 10-15 sekund vyplachujte ústa a poté ji vyplivněte.

Zeolit je vynikající na odstranění zápachu z úst. Ústní vodu je tedy vhodné používat ráno i večer.

Ústní voda ze Zeotexu vyniká v čištění ústní dutiny a zubů od bakterií a škodlivých látek a podporuje zmírnění problémů, jako jsou afty a záněty dásní.

 

Zeolitová pasta

Krok 1 - Smíchejte Zeotex a vodu v poměru 3:1, abyste vytvořili zeolitovou pastu.

Krok 2 – Vyčistěte s ní povrch zubů, pro co nejefektivnější zubní hygienu.

Tato procedura odstraní bakterie, které není možné odstranit běžným čištěním zubů.